logo

Naposledy prohlížené

Swiss Aqua Technologies IPS Ball koule pro pračky, myčky, nádrže SWB

Cena 390
Dostupnost: K odeslaní obvykle do 1-2 dnů

Prací koule IPS ball je nepostradatelným pomocníkem do vaší domácnosti s ověřenou účinností (od Clearview, USA). Díky svým skvělým vlastnostem prodlouží životnost vašich domácích spotřebičů, jako jsou pračky, myčky nebo i WC nádržky. IPS ball nemění chemické složení vody, ale upravuje její vlastnosti tak, že se prací či mycí prostředek dobře rozpouští a účinně odstraňuje špínu, nečistoty a zápach. 

Cena bez DPH: 322.31
Kód produktu: SWB
EAN: 8588006413601
Výrobce: SWISS AQUA TECHNOLOGIES
Záruční doba: 24 měsíců
ks

Prací koule IPS ball je nepostradatelným pomocníkem do vaší domácnosti s ověřenou účinností ( od Clearview, USA). Díky svým skvělým vlastnostem prodlouží životnost vašich domácích spotřebičů, jako jsou pračky, myčky nebo i wc nádržky. IPS ball nemění chemické složení vody, ale upravuje její vlastnosti tak, že se prací či mycí prostředek dobře rozpouští a účinně odstraňuje špínu, nečistoty a zápach.

Obecné informace o IPS WashBall

 • bezúdržbové zařízení s vlastním "zdrojem" energie
 • obsahuje patentovaný systém elektrod různých vodivých materiálů
 • ověřená účinnost od testovací společnosti Clearview z USA (https://clearview.us/) - ke stažení v certifikátech
 • upravené vlastnosti vody působí že vápník se neusazuje na topné spirále a ostatních částech pračky jako tvrdý vodní kámen, ale odchází pryč spolu s vodou v podobě jemného kalu
 • pro všechny druhy praček (plněné z vrchu i zepředu), pro všechny druhy textilií a všechny barvy, pro všechny teploty
 • stačí vložit do bubnu pračky spolu s prádlem
 • použijte o 30% méně pracího prostředku než obvykle
 • není nutné používat aviváž, aby bylo prádlo jemné
 • nepřidávejte žádné chemické změkčovače vody ani prostředky proti vodnímu kameni
 • IPS ball zůstává v pračce během celého pracího cyklu

 

Výhody IPS ball

 • zvyšuje účinek praní. Podle našich testů je prokázáno, že washball má příznivé účinky na vyšší účinnost praní. Při našem testu při praní na režim bavlna s  40°C / 60 ml mycího gelu (měření intenzity skvrn spektometrem) bylo dosaženo těchto výsledků:
  - 100% testů mělo stejné nebo lepší výsledky s použitím WashBall.
  - průměrný výkon praní při používání WashBall je lepší 3,67%. Nejvyšší účinnost byla dosažená u skvrny z černého čaje, zde byla mycí účinnost s WashBall o 36,79% vyšší
 • snižuje spotřebu pracího prostředku o třetinu: naše testy prokazují, že v některých případech můžete dosáhnout podobné výsledky, když používáte náš washball a používáte méně pracích prášků o 1/3 nebo dokonce o 2/3. Za předpokladu použití WashBall (v případě praní menším množstvím pracího prášku, než je doporučeno), je účinnost praní často výrazně vyšší než u WashBall, někdy je to srovnatelné. Pouze v případě extrémního znečištění nelze WashBall doporučit jako účinný nástroj ke zvýšení mycího účinku. V 90% případl praní prádla s menším množstvím pracích prostředků byly výsledky s washballem lepší nebo stejné. Průměrná mycí účinnost při použití WashBall byla 7,22% (snížení pracího prostředku o 1/3), respektive 20,41% (snížení pracího prostředku o 2/3).
 • chrání topnou spirálu pračky před usazováním vodního kamene. Na starších pračkách rozpouští existující vodní kámen. Tím se při nahřívání vody spotřebuje menší množství elektrické energie.
 • je ekologická, přispívá k ochraně životního prostředí. Méně pracích prostředků používaných k praní = méně pracích prostředků v odpadu = méně pracích prostředků v řece. Faktem je, že většina z nás používá více pracích prostředků, než je potřeba. S menším množstvím čisticích prostředků ve většině případů můžete dosáhnout velmi podobných výsledků a ty mohou být dokonce vylepšeny při použití washball. 
 • jednorázová investice, nevyžaduje žádnou údržbu, její životnost je cca 1 500 praní což je při 3 praních za týden přes 10 let. Je odolná vůči nárazům a otěru. Její tvar je navržen tak, aby se co nejlépe klouzala. Je ze speciálního plastu s vlastnostmi gumy, je šetrná k prádlu i k pračce

 

Wash ball - další využití

Myčky nádobí - stačí vložit do koše s nádobím. Nepřidávat žádné chemické změkčovače vody. Chrání myčku před vodním kamenem a korozí. Po umytí nezůstávají na nádobí bílé skvrny. Životnost v tomto případě je cca 3 000 mycích cyklů.

WC nádržky - chrání před tvorbou a usazováním vodního kamene na výpustných a nápustných ventilech, těsněních a keramice. Vodní kámen se chytá na elektrodách prací koule.  Cca jednou ročně je vhodné kouli propláchnout od vodního kamene. Životnost je cca 10 000 splachovacích cyklů.

 

Upozornění:

Při používání IPS ball je třeba průběžně kontrolovat a v případě potřeby vyčistit sifon / filtr v pračce ve kterém se může zachytit uvolněný vodní kámen.

Narážení koule na buben pračky, není na závadu.